Yazlıklarda Biriken Tamir İşleri İçin Öneriler

Anasayfa > Yazlıklarda Biriken Tamir İşleri İçin Öneriler

 
Yazlık sezonunu açtınız ve uzun zamandır uğramadığınız yazlığınızın kapısını açtığınızda birkaç tadilat işinin sizi beklediğini gördünüz. Boya rötuşları, mutfakta yenilenmeyi bekleyen raflar ve delinmesi gereken duvarlar, el aletleri gerektiren basit tadilatlar, birkaç kırık fayans, yenilenmeyi bekleyen bahçe, ahşap doğramalardaki yıpranmalar gibi fazlası var eksiği yok diyebileceğiniz tamir işleri gözünüzde büyümesin. 

Sıcak yaz günlerinde dinleneceğiniz, misafirlerinizi ağırlayacağınız yazlığınızda yapacağınız onarımlarda hırdavat malzemelerinizi yanınıza alabilirsiniz. Böylece hazırlıklı bir şekilde gittiğiniz yazlığınızda yaz tatilinize hemen başlayabilirsiniz. 

Hangi el aletlerini yanınızda götürmelisiniz?

Duvara bir tablo ya da ayna asmak, yuvasından çıkan kapı kolunu tamir etmek, fayans aralarına silikon çekmek gibi basit işlerini el aletleri olmadan yapamazsınız. Tornavidalar, pense ve keskiler, çekiç, kargaburun, çeşitli boylarda vida ve dübeller, anahtar takımı gibi ev tadilatında en çok tercih edilen ve hayatı kolaylaştıran hırdavat malzemelerini mutlaka yanınızda götürmelisiniz.

El aletlerinizi pratik bir şekilde taşımak için hırdavat malzemesi sayısını dikkate alarak kullanışlı bir takım çantası edinmenizde fayda var. Taşıma çantası sayesinde neyin nerede olduğunu her an bilebilir ve tamir işinde tam donanımlı olabilirsiniz. Taşıma çantası sayesinde zamanınızı ve enerjinizi çanta içinde ekipmanlarınızı ararken harcamaz, aletler, aksesuar ve diğer gereksinimler için özel tasarlanmış esnek eklentiler ile ihtiyacınıza uygun çanta düzeninizi oluşturabilirsiniz. 

Bahçe işleri

Bahçeli bir yazlığınız varsa şanslısınız. Sıcak yaz günlerinde misafirlerinizi püfür püfür esen rüzgarın hakim olduğu bahçenizde ağırlayabilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle itina ile bahçe bakımı yapmanız gerekir. Yabani ot temizliği, çit bakımı ve ağaç budama, çim biçme, toprağın havalandırılması ve ahşap verandanın onarımı gibi bahçe işlerini bahçe bakımında es geçmemelisiniz. Çapalama makinesi ise yabani ot temizliği yapabilir, dökülen kurumuş ve çürümüş yaprakların temizliği de aynı makine ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yemyeşil bir yazlık bahçesi için yabani ot temizliğinden sonra çit kesme ve ağaç budama işlerini yapabilir, ardından toprak havalandırma makinesi ile bitki örtüsünü canlandırabilirsiniz. Yazlık bahçenizde canlı bir çim örtüsü ile karşılaştıysanız, bahçe metrekaresine uygun büyüklükte bir çim biçme makinesi ile çimlerinizi biçebilirsiniz. 

El aletleri elektrikli mi akülü mü olmalı?

Uzun süre uğramadığınız yazlığınıza ulaştığınızda elektrik kesintisi ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Bu nedenle yazlığınızda kullanacağınız kırıcı ve delici, zımpara, testere gibi ahşap işleme aletlerini akülü el aletleri arasından seçebilirsiniz. Akülü el aletlerinizi yolculuğa çıkmadan şarj ederek tamir işlerinizi aksaklık yaşamadan bitirebilirsiniz. 

İhtiyacınız olabilecek diğer hırdavat malzemeleri

Yazlığınızda kırık fayansları onarırken fayans kesici, yeni bir fayans dizaynı yaparken dijital ölçme cihazları gerekebilir. Şeffaf silikon ile banyo ve mutfak dekorasyonunu bozmadan su sızıntılarını önleyebilir, kablo kanalları ile dağınık kablo görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz. 

Evinizin tadilatında ihtiyacınız olan hırdavat malzemelerini bir arada görüntülemek ve en doğru seçimi yapabilmek için sitemiz Hirdavat.com’u inceleyebilirsiniz. Usta işi alışverişin adresi Hirdavat.com kaliteli hırdavat malzemelerinin en doğru adresidir. Sitede ihtiyacınıza en uygun ürünü bulabilmek için ürünlerin görsellerine tıklayarak teknik bilgilere ulaşabilir, ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. 

E-Bülten

E-Bültenimize kayıt olun yeniliklerimizden haberdar olun.